A. Listem

Mesafeli Satış Sözleşmesi

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

 

MADDE 1- TARAFLAR

1.1 - SATICI

Unvanı

DEVTAŞ AYMUZ A.Ş. (www.aymuzmarket.com)

Adresi

ÇAKIŞ MAHALLESİ YENİKÖY SK. NO:1 / 1  MANAVGAT

Telefon

0242 762 31 54

E-posta

:aymuzmarket@aymuz.com.tr


1.2 - ALICI

Adı Soyadı

:

TC Kimlik No

:

Fatura Adresi: Faturanın önyüzünde bulunmaktadır.

Alınan Ürünler

:

 

 

Toplam Satış Bedeli

:

Ödeme Şekli

:

Teslim Edilecek Kişi

:

Telefon numarası

:

Teslimat Adresi

: / / /

Fatura Edilecek Kişi/Kurum

:

Fatura Adresi

: / / /

Vergi Dairesi

:

Vergi Sicil Numarası / TC Kimlik No

: /

 

MADDE 2- KONU

İşbu sözleşmenin konusu, Alıcı’nın satıcı ‘ya ait http:// www.aymuzmarket.com alan adlı internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır. Alıcı, satıcının isim, unvan, açık adres, telefon, satışa konu mal/hizmetlerin temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme sekli, teslimat koşulları vs. satışa konu mal/hizmet ile ilgili tüm ön bilgiler ve "cayma” hakki konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal/hizmeti sipariş verdiğini işbu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder. www.aymuzmarket.com sitesinde sipariş onay sayfasında yer alan mesafeli satış sözleşmesi ve fatura, işbu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN

Ürünlerin Cinsi ve türü, Miktarı, Satış Bedeli yukarıda belirtildiği gibidir.

Ödeme Şekli:

Teslimat Adresi:

Teslim Edilecek Kişi:

Fatura Adresi:

Kargo Ücreti:

 

MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER

 

4.1 ALICI, SATICI 'ya ait http:// www.aymuzmarket.com alan adlı internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

4.2 Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için Alıcı’nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.

4.3 Sözleşme konusu ürün, Alıcı’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.

4.4 SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, teslim edilmesinden sorumludur.

4.5 Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI ‘ya ulaştırılmış olması ve bedelinin Alıcı’nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

4.6 Ürünün tesliminden sonra Alıcı’ya ait kredi kartının Alıcı’nın ve Atıcı’nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI ‘ya ödememesi halinde, Alıcı’nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün bedelini 3 gün içinde SATICI ‘ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri Alıcı’ya aittir.

4.7 SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu Alıcı’ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. Alıcı’nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir.

4.8 Meyvelerimiz dönemsel mevsimsel-coğrafi koşullara göre ebatlarında değişiklik gösterebilir.

4.9. Ürün görsellerinde görünen meyve istifi/koli içi yerleşimi, meyve boyuna ve çapına göre değişiklik gösterebilir. Kolilerin içindeki meyve adetleri görsellerden farklı olabilir.

4.10. Bazı ürün cinsleri (portakal, limon vb.) hasattan sonra soğuk hava depolarında muhafaza edilmektedir. Dönemi dışındaki meyveler mevsime göre soğuk hava depolarında muhafaza edilmekte ve soğuk hava depolarından gönderilmektedir. Bu nedenle hızlı tüketilmesi satıcı tarafından alıcıya tavsiye edilir.

4.11- Dizgi ve sistem hatalarından, üçüncü şahısların internet sitemize yaptığı izinsiz müdahaleler nedeniyle meydana gelen fiyat yanlışlıklarından SATICI sorumlu değildir.

4.12- İşbu sözleşme, Alıcı’nın ürünü satın almasıyla birlikte geçerlilik kazanır.

4.13- 18 yaşından küçük kişiler satıcıdan alışveriş yapamaz.

MADDE 5- CAYMA HAKKI

ALICI, sözleşme konusu ürününün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI ‘ya faks, e-mail veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün 6. madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış ve paketin açılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya Alıcı’ya teslim edilen ürünün SATICI ‘ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli Alıcı’ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI tarafından karşılanır.

 

 

MADDE 6- CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, taze meyve/sebze, kek, kurabiye, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, sarf malzemeleri, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler ve hizmet için cayma hakkı kullanılamaz. ( Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği madde 15) Taze meyve/sebze ürünlerinde TESLİM ANINDA KARO GÖREVLİSİ İLE TUTANAĞA BAĞLANAN ezilme, bozulma gibi istenmeyen bir durum görüldüğü zaman, ürün ambalajı tamamen açılmadan ve kargonun geldiği gün ürün resminin çekilerek www.aymuzmarket.com a iletilmesi ve sorunun yazılı olarak bildirilmesi gerekmektedir. Taze meyvede, reçel, kurabiye ve/veya kekte iade olmayıp kullanılmayacak durumda olan ürün miktarı müşteriye gönderilecektir. Ürün lezzetini, BOYUTUNU, ADEDİNİ, VS FİZİKSEL ÖZELLİKLERİNİ beğenmeme durumunda iade VE YERİNE YENİSİNİ GÖNDERME söz konusu değildir.

MADDE 7- GARANTİ KOŞULLARI

7.1. www.aymuzmarket.com , satılan ürünlere ilişkin herhangi bir garanti sorumluluğu altında bulunmamaktadır.

7.2 www.aymuzmarket.com ithalatçı/üretici firma tarafından müşteriye verilen yeni/muadil ürünün tesliminde, gerektiği takdirde yeni evraklar tanzim etme ve/veya isteme, gerekli hallerde teslimat bedeli alma hakkını saklı tutar.

MADDE 8- SATICININ BEYAN VE TAAHHÜTLERİ

8.1. "SATICI”, sözleşme konusu mal/hizmetin sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

8.2. Haklı bir sebebe dayanmak suretiyle "SATICI”, sözleşmedeki ifa süresi dolmadan, Alıcı’ya eşit kalite ve fiyatta mal/hizmet tedarik edebilir.

8.3. "SATICI”, mal/hizmetin ifasının imkânsızlaştığını düşünüyorsa, durumu, sözleşmedeki ifa süresi dolmadan Alıcı’ya bildirir. Ödenen bedel ve varsa belgeler 10 (on) gün içinde iade edilir.

MADDE 9- SÖZLEŞMEYE KONU MAL/HİZMETİN ÖZELLİKLERİ

Mal/hizmetin cinsi ve türü, miktarı, marka/modeli, rengi ve tüm vergiler dâhil satış bedeli, www.aymuzmarket.com sitesindeki mal/hizmet tanıtım sayfasında yer alan bilgilerde ve işbu sözleşmenin ayrılmaz parçası sayılan faturada belirtildiği gibidir.

MADDE 10 ÜRÜN TESLİMATI

10.1 Pazartesi – Perşembe günleri arası 14:00’a kadar gerçekleştirilen onaylı alışverişler aynı gün kargoya teslim edilir. 14:00 ‘dan sonra gerçekleştirilen onaylı siparişler ertesi iş günü kargoya teslim edilir.

10.2 Cuma günü tüm gün ve Cumartesi günü saat 11:00’a kadar yapılan onaylı siparişler Pazartesi günü

10.3 Resmi tatiller ve Pazar günü verilen onaylı siparişler sonraki ilk iş günü kargoya verilir.

MADDE 11- İPTAL VE İADE ŞARTLARI

11.1 www.aymuzmarket.com ’ dan yeni verdiğiniz siparişinizi iptal etmek istediğinizde "Sipariş Takibi” bölümünden siparişlerinize bakınız. Sipariş listesi ekranda listelenecektir. Bu ekranda "Tedarik Aşamasında "gözüken siparişlerinizde bizimle iletişime geçerek verdiğiniz siparişi iptal edebilirsiniz.

11.2 Siparişlerin iptal işlemini yapabilmemiz için siparişinizin kargoya çıkmamış olması gerekmektedir.

11.3 Sipariş takibi bölümünde "Siparişiniz Kargoya Verilmiştir.” ibaresi bulunan ürünlerin sipariş iptalleri yapılamamaktadır.

11.4 İptalini talep ettiğiniz siparişleriniz tarafımızca onaylandıktan sonra para iadesi yapılmaktadır.

11.5 Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, taze meyve/sebze, kek, kurabiye, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, sarf malzemeleri, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler ve hizmet için iade hakkı kullanılamaz. (Mesafeli Satışlar Yönetmeliği Madde 15)

11.6 Taze meyve/sebze ürünlerinde teslim anında kargo görevlisi ile birlikte tutanağa bağlanan ezilme, bozulma gibi istenmeyen bir durum görüldüğü zaman, ürün ambalajı tamamen açılmadan ve kargonun geldiği gün ürün resminin çekilerek www.aymuzmarket.com  a iletilmesi ve sorunun yazılı olarak bildirilmesi gerekmektedir. Taze meyvede, reçel, kurabiye ve/veya kekte iade olmayıp kullanılmayacak durumda olan ürün miktarı müşteriye gönderilecektir.

11.7 Ürün lezzetini, boyutunu, adedini ve fiziksel özelliklerini beğenmeme durumunda, iade ve yerine yenisini gönderme söz konusu değildir.

 

MADDE 12- TEMERRÜD HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI

12.1. "Alıcı”, kredi kartı ile yapmış olduğu işlemlerinde temerrüde düşmesi halinde, kart sahibi bankanın kendisi ile yapmış olduğu kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyecek ve bankaya karsı sorumlu olacaktır. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini "Alıcı’dan talep edebilir. "Alıcı”, borcunun ifasında temerrüde düşmesi halinde, borcun gecikmeli ifasından dolayı "Satıcının uğramış olduğu zarar ve ziyanını ödemeyi kabul eder.

12.2. "Alıcı’nın diğer ödeme şekillerinden birini tercih etmesi halinde, borcunun ifasında temerrüde düşmesi halinde, genel hükümler çerçevesinde, "SATICI ”ya karşı sorumlu olacaktır.

MADDE 13- YETKİLİ MAHKEME

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, MANAVGAT Mahkeme ve İcra Müdürlükleri münhasıran yetkilidir.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

SATICI

www.aymuzmarket.com